Rezonans magnetyczny Łódź

Siemens SkyraRezonans magnetyczny Łódź

Rezonans magnetyczny Łódź – dysponujemy najwyższej klasy aparatem MRI o silnym polu magnetycznym 3 tesla i szerokim otworze dla pacjentów (Siemens Skyra).

Nasz rezonans magnetyczny w Łodzi to Aparat 3 teslowy umożliwia znacznie dokładniejszą diagnostykę niż aparaty o słabszych polach magnetycznych co zapewnia bardzo wysoką precyzję diagnostyki. Cennik naszych badań zaś jest porównywalny do cennika badan wykonywanych na słabszych 1,5 teslowych aparatach.

Szeroki otwór w magnesie RM zapewnia z kolei znacznie większą wygodę i komfort badania.

Wykonujemy badania rezonansowe wszystkich organów. W zakresie badań układu nerwowego dysponujemy najnowocześniejszym oprogramowaniem umożliwiającym wykonanie absolutnie wszystkich w tym unikatowych sekwencji.

Wykonujemy spektroskopie całego ośrodkowego układu nerwowego, traktografię, transfer magnetyzacji, perfuzję bezkontrastową.

 

Rezonans magnetyczny Łódź – najczęściej zadawane pytania przez Pacjentów.PYTANIA PACJENTÓW

 1. 1
  Dlaczego warto wybrać Rezonans Magnetyczny w Centrum Neurologii w Łodzi?

  Posiadamy najwyższej klasy aparat MRI o silnym polu magnetycznym 3 tesla i szerokim otworze dla pacjentów (Siemens Skyra). Nasz Rezonans Magnetyczny umożliwia dokładniejszą diagnostykę, niż aparaty o słabszych polach magnetycznych, co zapewnia bardzo wysoką precyzję diagnostyki.

 2. 2
  Jakie choroby można zdiagnozować podczas badania Rezonansem Magnetycznym?

  choroby układu nerwowego
  zmiany nowotworowe
  choroby układu sercowo-naczyniowego
  choroby układu pokarmowego
  choroby układu ruchu
  reumatoidalne zapalenie stawów

 3. 3
  Jakie badania wykonujemy rezonansem magnetycznym w Centrum Neurologii?

  Wykonujemy pełen zakres badań techniką Rezonansu Magnetycznego wszystkich organów ciała. Ponadto nasz Rezonans Magnetyczny umożliwia wykonanie badań spektroskopii całego ośrodkowego układu nerwowego, traktografii, transferu magnetyzacji oraz perfuzji bezkontrastowej.

 4. 4
  Rezonans magnetyczny badanie z kontrastem czy bez kontrastu?

  Rezonans Magnetyczny można wykonywać z podaniem kontrastu jak i bez kontrastu. Decyzja o zastosowanej metodzie powinna być oparta na indywidualnej ocenie stanu klinicznego pacjenta. Kontrast w badaniu rezonansu magnetycznego pozwala na dokładniejszą ocenę zmian zapalnych i nowotworowych oraz struktury naczyń.

 5. 5
  Gdzie wykonujemy badanie rezonansu magnetycznego?

  Badania rezonansu magnetycznego w Łodzi wykonywane są w Centrum Neurologii przy ul. Tylnej 12 w nowo wybudowanym budynku B (wejście przez rejestrację budynku głównego).

 6. 6
  Jak zapisać się na Rezonans Magnetycznym w Centrum Neurologii w Łodzi?

  Najbliższy dogodny termin badania Rezonansem Magnetycznym w mogą Państwo wyznaczyć pod numerem telefonu : 505 366 318

 7. 7
  Jaki jest czas oczekiwania na Rezonans Magnetyczny?

  Rezonans Magnetyczny możemy wykonać w ciągu 1-3 dni roboczych.

 8. 8
  Rezonans Magnetyczny - jak przygotować się do badania?

  Badanie Rezonansem Magnetycznym nie wymaga szczególnego przygotowania. Zalecamy pozostawać na czczo 6 godzin przed badaniem z kontrastem. Ponadto ubranie nie może zawierać w sobie metalowych części. W przypadku badania głowy prosimy o niewykonywanie makijażu i niestosowanie lakieru do włosów gdyż kosmetyki te mogą zawierać w sobie drobinki metali.
  Leki przyjmowane przewlekle prosimy o zażywanie zgodnie z wcześniejszymi zaleceniami lekarza.

 9. 9
  Jakie dokumenty należy posiadać przed badaniem rezonansem magnetycznym?

  Do badania Rezonansem Magnetycznym prosimy o dostarczenie dostępnej dokumentacji medycznej, wyniki badań z uwzględnieniem pomiaru poziomu kreatyniny (w przypadku badania z kontrastem). Poziom kreatyniny powinien być oznaczony w ciągu 3 tygodni przed badaniem u osób bez wywiadu chorób nerek i w ciągu 7 dni przed badaniem w przypadku pacjentów cierpiących na niewydolność nerek.

 10. 10
  Jakie są przeciwwskazania do Rezonansu Magnetycznego?

  Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym i dzięki wykorzystaniu pola magnetycznego nie wiąże się z napromieniowaniem pacjenta tak jak to ma miejsce w technikach rentgenowskich (tomografia komputerowa, rentgen). Jednak istnieją szczególne sytuacje kliniczne, które dyskwalifikują chorego od badania rezonansem magnetycznym:
  -wszczepione urządzenia elektryczne : rozrusznik, kardiowerter-defibrylator, neurostymulatory, implanty ślimakowe.
  -obecność metalowych (magnetycznych) materiałów w ciele.
  -w przypadku implantów ortopedycznych, naczyniowych, protez niezbędna jest pełna dokumentacja z ośrodka, który implantował w/w z wyraźną informacją dot. użytych materiałów (nie każdy rodzaj implantu jest przeciwwskazaniem do rezonansu magnetycznego).

Rezonans magnetyczny Łódź, ul. Tylna 12 - Budynek B

Nasz rezonans magnetyczny Siemens Skyra 3 tesla o szerokim otworze dla pacjentów.

Stanowisko technika przeprowadzającego badanie rezonansem magnetycznym w Łodzi.

Rezonans magnetyczny Łódź, ul. Tylna 12 – Budynek B